Musikunderhållning på Gymnasiemässan 2023
Gymnasiemässan NTIG monter
Gymnasiemässan montern 2023

NTI Gymnasiet på Gymnasiemässa 2023

Under årets gymnasiemässa fick våra musikelever äran att stå för underhållningen under mässdagen. De spelade i vestibulen vilket gjorde att alla besökande fick ett trevlig välkomnande när de kom in genom entrédörren.

Vi stod för underhållningen på Gymnasiemässa

Under årets gymnasiemässa fick våra musikelever stå för underhållningen tillsammans med elever från ett annat gymnasie. De turades om att spela och spelade från morgon till kväll, vilket var mycket uppskattat.

Mycket attraktiv och stilren monter

I vanlig ordning hade vi en välbesökt monter och trevliga samtal med både ungdomar och föräldrar. Även flera studie och yrkesvägledare var nyfikna och kom för att samtala med oss under mässan.