Välkommen på digital infoträff och personlig visning

Både du som har sökt till vår skola eller som kanske fortfarande funderar på ditt gymnasieval inför omvalsperioden är varmt välkommen att lära känna oss lite bättre på vår digitala informationsträff eller på en personlig visning i mars.

Personlig visning 25-26 mars

Du kan komma till oss på en personlig visning vid två tillfällen, antingen måndag 25 mars eller tisdag 26 mars mellan kl. 16-18. Då kan du kika runt i vår skola i din egen takt, prata med personal och elever samt se lite av vad vi gör så du vet vad du har att se fram emot om du blir elev hos oss.

Boka din visning här

För att boka in dig på en personlig visning, fyll i det här formuläret.

Digital informationsträff 27 mars

Vår digitala informationsträff håller vi på Google Meet onsdag 27 mars kl. 17.00, på den här länken. Då berättar vi mer om skolan, våra program och svarar på frågor. Ingen bokning krävs utan det går bra att bara komma in.

Varmt välkomna,

Hälsningar Malin Gustafsson, rektor på NTI Gymnasiet Södertälje